Nová pohádka Čarovnica dvakrát pokřtěná

03.12.2015 08:24

Pohádka Čarovnica má poměrně dlouhou historii. Objevila se už v projektu svitavské knihovny, děti s ní pracovaly v pohádkových dílnách (třeba v Horní Bečvě). V té době vznikl první nádherný obrázek čarodějnice s muchomůrkou od Terezy Vlkové. Dlouho jsme se domlouvaly na dalších ilustracích, aby mohl vzniknout další pohádkový sešit.

Z nejrůznějších důvodů na všech stranách to trvalo poněkud déle. Během toho času se text trošku obohatil o rýmované pasáže (zaklínadla) a Terezka namalovala další překrásné obrázky, ty poslední pod novým jménem Křemínská. Nakonec nás ještě trochu napínala tiskárna. Všechno dobře dopadlo a první křest na odborné konferenci o dyslexii Dyskorunka 2015 jsme stihli. 

 

Křest pohádky Čarovnica se žáky ZŠ Květná

Druhý den po konferenci, 27. 11. 2015, jsme oslavili Den pro dětskou knihu a přivítali novou pohádku s dětmi, učitelkami, panem starostou a pracovnicemi obecního úřádu v Květné. Byl to opravdový svátek se šampaňským, občerstvením, dárky a přáními. Všichni si to užívali. Holčičky zahrály na flétny, pak si děti chtěly pohádku přečíst. Slavnostního křtu se ujala kmotra, paní ředitelka školy, Zdeňka Mojdlová. Popřála pohádce hodně nadšených čtenářů. Pan starosta Petr Škvařil otevřel šampaňské (dětské) a pronesl slavnostní přípitek.
 
 

Pohádku Čarovnica a další objednávejte zde