Pozvánka na první Knižní festival v Ostravě

27.02.2019 08:57

Milujete knihy, rádi čtete anebo dokonce píšete autorskou tvorbu? Právě pro Vás jsme připravili první ročník Knižního festivalu Ostrava, který se uskuteční ve dnech 1.–3. března 2019 se na Černé louce v Ostravě. 

Ani Pohádky pro společné čtení nebudou chybět!

Těšit se můžete na nakladatelství Albatros Média, MOBA, Host, JOTA, Knihcentrum.cz, Bookmedia, Audioteka.cz, Portál, Mladá fronta, Meander, Epocha, Olympia, Slovart, Domino, Mystery film, Hejkal, Albi, platforma Pointa Publishing aj., kteří na festival dovezou ty nejzajímavější knižní tituly, novinky, bestsellery a projekty. 

Knižní festival Ostrava

Součástí Knižního festivalu bude bohatý doprovodný program v podobě výstav, setkávání s autory a především pak 3 dny plné debat, přednášek a besed, které se uskuteční hned na třech scénách.

 

Scéna Voices of Freedom, jejíž program tvoří Černá louka ve spolupráci s Centrem PANT, bude tematicky rozdělená do 3 okruhů, které spojuje významné jubileum 30 let od sametové revoluce 1989. V pátek se budeme zabývat tématy sci-fi, fantasy a komiks. Dopoledne nabídneme přednášky pro školy na téma komiks, které ve 13. hodin vyvrcholí vyhlášením vítězů soutěže Nakresli si svůj komiks žáků ZŠ a studentů SŠ. Sobota je věnována komunikaci a médiím reflektující významná společenská témata a moderní komunikační kanály jako blogy, youtube či Instagram. Neděli zakončíme lidskými právy a svobodou, jejíž dodržování je běžnou součástí našich životů ne však v jiných zemích. Na scéně se představí např. Erik Tabery, František Kotleta, Bohdan Volejníček alias BoboKing, Arnošt Vašíček, Jiří Walker Procházka a Kláru Smolíkovou.

 

Nakladatelská scéna poskytne prostor nakladatelům, kteří chtějí prezentovat svénovinky a autory. Představí se zde např. Markéta Hejkalová, Lydie Romanská, Eva Tvrdá, Max Gronach či Marek Pražák. Na podiu svou činnost představí také Obec českých a slovenských spisovatelů.


Komorní scénu zaplní aktivity komornějšího typu, jako scénická a autorská čtení, recitování či speciální workshopy (pohádkové dílny, tvůrčí psaní, komiksové workshopy aj.). 

V pátek 1. března se na Komorní scéně uskuteční pohádková dílna Zakletý zámek s Alenou Vorlíčkovou a Petrou Řehovou.

 

Doprovodný program dále nabídne spoustu zajímavých workshopů, jako např. Japonská knižní vazba či Krasopis. V rámci herní zóny si budete moci vyzkoušet a zakoupit nádherné hry od Mindoku, přečíst knížky s organizací Celé Česko čte dětem nebo si vyrobit knižní záložky. Relaxovat můžete v Silent zóně, a to poslechem zajímavých dokumentů nebo čtením zapůjčených knížek z projektu Knihovny města Ostravy, Druhý život knih. Festival doplní výstavy jako např. 100 let knihovnictví a komiksy, které nám zaslali studenti ze školní soutěže.

 

Komu by nestačil Knižní festival Ostrava, může navštívit veletrh Dovolená určený nejen vášnivým cestovatelům.

 

Pro pozvanou odbornou veřejnost a partnery akce, proběhne společný galavečer Knižního festivalu Ostrava a veletrhu Dovolená 2019 v Trojhalí Karolina, jehož součástí bude vyhlášení cen Český bestseller za rok 2018, na němž budou vyhlášeni a ocenění nakladatelé i autoři knižních novinek, které se staly v uplynulém kalendářním roce nejprodávanějšími v rámci internetového obchodu a sítě knihkupectví KNIHCENTRUM.cz. 

 

Vstupné: předprodej vstupenek online a na pobočkách Ostravainfo

Třídenní: 200 Kč dospělí, 100 Kč děti, studenti, důchodci, držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů (doprovod ZTP/P zdarma)

Jednodenní: 100 Kč dospělí; 50 Kč děti, studenti, důchodci, držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů (doprovod ZTP/P zdarma)

Provozní doba festivalu: pátek 1.3. 10:00–18:00, sobota 2.3. 10:00–18:00, neděle 3.3. 10:00–16:00