Sněhová víla (vánoční pohádka)

14.12.2018 15:33

Ke kouzelnému vánočnímu času patří vánoční pohádka. Třeba ta úplně nová o sněhové víle, z pera oblíbené spisovatelky Daniely Krolupperové, s něžnými obrázky ilustrátorky Lucie Dvořákové. Moc se nám líbí příběh, i grafická úprava, která dětem čtení usnadní. Zachumlejte se do deky a přečtěte si ji společně.

Jednoduchý vánoční příběh pro malé čtenáře, vhodný jako první čtení. Sněhová víla Apolenka přichází každý rok na zem, aby dohlížela na sněžení. Zlý čert však na ni seslal kouzlo, které způsobí, že je jí taková zima, že nemůže pracovat. Víla se od moudrého výra dozví, že ji může zachránit jedině petrklíč. Všude za okny jsou však jenom vánoční hvězdy nebo vánoční kaktusy. Víla je zoufalá. U kostela ji však uvidí malý chlapec a vezme ji do dlaní. Jmenuje se Petr a má zvláštní příjmení - Klíč. Zlé kouzlo je zlomeno a pro vílu je to ten nejkrásnější vánoční dárek.

Ukázka:

Tou dobou se v malé pekelné pobočce radoval zlý čert. Odjakživa neměl rád bílou barvu, nesnášel sníh a vadil mu chlad. V pekle měl vždycky pěkně tmavo a teplo. Tak si pořídil zákeřné kouzlo na jednu malou sněhovou vílu. A jak právě viděl v křišťálové kouli, kouzlo fungovalo.

 

 

 

Autor: Daniela Krolupperová

Ilustrátor: Lucie Dvořáková

Nakladatel: Portál

Počet stran: 96

Vazba: Pevná

Rok vydání: 2018